KOZAK SYSTEM w Polsce

KOZAK SYSTEM w Polsce

Data początkowa: 22 marca 2013

Data końca: 24 marca 2013

Kozak System to zespół, który tworzą muzycy związani wcześniej z Haydamaky, a dokałdnie Ivan Lenyo , Oleksandr Demianenko , Volodymyr Sherstiuk , Sergiy Borysenko ,Sergiy Soloviy  i Oleksandr Charkin .

 

 

Za pliecami zespółu koncertowe trasy Niemiec, Szwajcarii, Polsce, Holandii, Austrii, Rumunii, Szwecji, Włoch, Kanady, USA, wielotysięcznych placyków największych festiwali świata: "Lowlands", "Mundial", "Przystanek Woodstock", "Sziget", "Toronto Bloor", "Amstredam Roots Fest", "Huntenpop", "Calgary Music Festival","Creation of Peace"..,gdzie zespół zagrał wśród gwiazd światowego poziomu: "The Prodigy", "Bloc Party", "Faith No More", "Placebo", "The Offspring","Fatboy Slim","PIL","Sex Pistols".

   Jest wydany w Polsce wspólny album z legendami polskiej muzyki zespółem «Voo Voo»  w projekcie "Voovoo i Haydamaky" za dwa tygodnie stał się złotym.
   Na wiosnę 2012 roku stara nazwa i eks-wokalista została w przeszłości. W ciągu tego czasu KOZAK SYSTEM dały więcej 40 udanych koncertów w Ukrainie i za granicą, również wystąpiły razem z «Voo Voo» na potężnym ukraińsko-polskim festiwalu «Noc Kultury 2012» w Lublinie – nieformalnym odkryciu mistrzostw Europy z piłki nożnej, że odwiedziło 70 tysięcy widzy z Polski i Ukrainy, i na odkryciu Stadionu Narodowego w Warszawie w ramach EURO 2012.
   Pod końiec 2012 roku KOZAK SYSTEM wypuścił album SHABLIA - muzyka którego stała się kontynuacją całego znajomego, ale w bardziej dojrzałej, wylewnej formie, z szczególną liryką tekstów i wybuchową dodatnią energią na scenie.
  28 lutego 2013 roku odbędzie się premiera polskiego  albumu SHABLIA, którą wydaje firma Lou&Rocked Boys. Prezentację plyty i nowego koncertowego programu można zobaczyć  i usłyszeć 23 marca w Krakowie w Teatr Łaźnia Nowa na festiwalu Lou Rocked Fest i 24 marca na wspólnym koncercie z zespółem Enej  w Warszawie w klubie Proxima.